Ve čtvrtek 19.10.2023 se v Kulturním domě v Uherském Brodě uskutečnilo předávání cen nejlepším sportovcům a sportovním kolektivům za období let 2021-2023.

Mezi nominacemi nechyběli ani sportovci Orla Uherský Brod.

Ve sportovních kolektivech obsadili naši florbalisté – starší žáci krásné 3. místo. Ve vyhlašováném období totiž dokázali zvítězit a následně i obhájit prvenství ve Zlínském přeboru Českého florbalu. A k tomu v sezóně 2021/2022 přidali double v podobě titulu v souběžně hrané soutěži v Orelské florbalové lize.

Mezi trenéry pak byl za náš florbalový oddíl navržen florbalový trenér Jaroslav Šmíd. Avšak v této kategorii se dostalo pouze na jediné oceněné trenéry. Tím bylo duo manželů Bartečkových.

V kategorii Zvláštní ocenění uspěl náš trenér fotbalu, funkcionář a správce Orelského stadionu Tomáš Moravanský.

Všem oceněným gratulujeme.

Může jít o obrázek 14 lidí a text
Ocenění sportovců a sportovních kolektivů za rok 2021-2023 se konalo ve čtvrtek 19. října v Domě kultury. Slavnostního večera se kromě sportovců a představitelů našeho města a dalších hostů zúčastnil také legendární hokejista Jiří Králík.

Město Uherský Brod oceňovalo nejlepší sportovce a sportovní kolektivy již po deváté, a to v pěti samostatných kategoriích.

Fotogalerie ZDE a ZDE.

Reportáž TVS Slovácko ZDE a ZDE


V kategorii E/ Zvláštní cena převzal ocenění za naši organizaci Ing. Tomáš Moravanský – Orel jednota Uherský Brod.
Oceněn byl k životnímu jubileu a za oddanost sportovní i orelské myšlence. Je bývalým hráčem za Uherský Brod. Prakticky celý život se pohybuje ve sportovním prostředí a obětavě se věnuje výchově další generace sportovců, a to jako šéftrenér mládeže, funkcionář – člen Rady Orla, tak také jako správce areálu Orelského stadionu.

Kategorie D/ Trenér, cvičitel – nejúspěšnější trenér, cvičitel zvítězili manželé Jana a Libor Bartečkovi – Tělocvičná jednota Sokol Uherský Brod
V této kategorii byli na ocenění navrženi také Tomáš Mikulec – TJ Sokol Újezdec, Jaroslav Šmíd – Orel jednota a David Uherek – ŠSK Výsluní.


Kategorie C/ Sportovní kolektiv

1. místo – ČSK Oddíl žen – fotbal ČSK Uherský Brod
Ženy ČSK Uherský Brod si daly nejlepší dárek k desetiletému výročí v podobě historického postupu do třetí ligy.

2. místo – Družstvo starších žáků tenisového oddílu – Tělocvičná jednota Sokol Uherský Brod
V sezoně 2022/2023 dosáhlo družstvo starších žáků tenisového oddílu T. J. Sokol Uherský Brod velkého úspěchu. Vyhrálo svoji skupinu ve III. třídě.

3. místo – Florbalové družstvo starších žáků – Orel jednota Uherský Brod
Kluci vyhráli v soutěžní sezóně 2021/2022 současně 2 soutěže, ve kterých nastoupili, a to Zlínský přebor Českého florbalu a současně i Orelskou florbalovou ligu. Družstvo v obou soutěžích odehrálo celkem 37 utkání a pouze ve třech případech odešlo poraženo. A to mnohdy spíše Covidem než samotnými soupeři.
V následující soutěžní sezóně 2022/2023 je čekala obhajoba vítězství soutěže Zlínského přeboru Českého florbalu. Družstvo v krajské soutěži odehrálo 20 utkání a pouze ve třech případech odešlo poraženo. Kromě základní části se letos bojovalo také o prvenství ve Final four. A zde patřilo florbalistům Orla Uherského Brodu první místo.

V této kategorii byli navrženi na ocenění také volejbalový oddíl juniorek – TJ Spartak Uherský Brod, basketbalový oddíl veteránů – TJ Spartak Uherský Brod a fotbalový oddíl dorostu – ČSK.


Kategorie B/ Dospělí
Ocenění vyhrála fotbalová útočnice Kristýna Psotková

Kategorie A/Mládež
1. místo v kategorii a absolutním vítězství získal Petr Meindlschmid
Atlet Slovácké Slavie je několikanásobným Mistrem České republiky ve skoku dalekém, ale mistrovské tituly má i ve skoku vysokém a běhu na 200 m.
Ve skoku dalekém je držitelem dvou národních dorosteneckých rekordů. Halový rekord překonal po 37 letech výkonem 765 cm a dráhový po 50 letech výkonem 781 cm. Mezi dorostenci je letos na 1. místě v tabulkách ČR hned ve třech disciplínách, ve skoku dalekém a sprintu na 100 a 200 metrů.
Ve skoku dalekém je v Evropě v letošních tabulkách na 1. místě a ve světě na druhém. V roce 2022 získal na Evropském olympijském festivalu mládeže pro Českou republiku zlatou medaili ve skoku dalekém a letos se mu ji podařilo obhájit. Mimo atletiku se věnuje i fotbalu, hraje za 1. FC Slovácko kategorie U18 a je v hráčském kádru fotbalové reprezentace ČR.

2. místo Barbora Tykalová – Krasobruslení

O 3. místo se dělí Markéta Jančářová / 1. FC fotbal a Jan Berka – judo

Může jít o obrázek 5 lidí, klarinet a housle

Závěrečnou zdravici, ve které popřála všem sportovcům k jejich úspěchům, pronesla starostka Miroslava Poláková. Jiří Králík zhodnotil vysokou kulturní i společenskou hodnotu akce.

Celý večer uváděla Nikola Hauerlandová a hudebně doprovázela skupina The Dees Four.