Florbaloví mladší žáci Orel Uherský Brod usedli (po dvouleté covidové pauze) na trůn pro šampiona Orelské florbalové ligy pro sezónu 2021/2022! Finálovým turnajem, který se hrál v sobotu 4. dubna 2022 v Bánově, prošli jako nůž máslem. Na konto připsali šest výher při skóre 30:10 a naprosto zaslouženě zvedli nad hlavu putovní trofej.

Brány finále odemkla nejlepší osmička týmů ze tří základních divizí. Pořádající uherskobrodští Orli s přehledem ovládli divizi Východ, když ze dvanácti zápasů jen dvakrát odešli poraženi a to ještě v době, kdy polovina týmu „bojovala“ s covidem.  Společně s nimi postoupily do finálového klání druhé Koryčany, které doplnily brněnský tým ze Šlapanic, Husovic, Bohunice, dále Rosice, Ivančice a Boskovice.

Svěřenci kouče Jaroslava Hály si cestičku za titulem vydláždili už v základní skupině, ve které porazili Koryčany (5:1), Šlapanice (5:1) i Husovice (8:4) a pasovali se na největšího kandidáta na titul. A v play-off roli potvrdili, když je už nikdo nezastavil. Ve čtvrtfinále a semifinále dokonce udrželi čisté konto – Bohunice 6:0 a Šlapanice 3:0.

Finálovou bitvu s Boskovicemi rozjeli lépe domácí, vedli 2:0, ale soupeř z kraje druhé půle srovnal krok. „To však Broďany nezlomilo, ještě přidali v útočných výpadech a zaslouženě vyhráli 6:4,“ uvedl ředitel soutěže Michal Možný.  Broďané brali ocenění i mezi indiciálními trofejemi pro nejlepší hráče turnaje. Nejlepším obráncem byl vyhlášený uherskobrodský bek Tomáš Doležálek.

Komentář trenéra Jaroslava Hály:

Vítězství v Orelské lize je odměnou za celoroční snažení. Odehráli jsme bezpočet turnajů a zápasů, a to jak v soutěži Zlínské ligy, kde jsme patřili k těm lepším týmům celé soutěže, tak v Orelské lize (OFL). Občas nám někdo vypadnul ze sestavy, což bylo znát zejména v úvodních turnajích sezóny. Na „domácí“ finálový turnaj OFL se však všichni dali dohromady a mnohdy jsem měl více možností koho poslat do hry. Vítězství je tedy zásluhou celého týmu. Nakonec se projevili i opravdoví lídři sestavy, kterými určitě byli obránce Tom Doležálek a v brance výborně chytající Ondra Dolan.

Sestava FbC Orel Uherský Brod – mladší žáci:

Brankář: Ondřej Dolan – Filip Suchánek, Martin Mahdal, Viktor Večeřa, Marián Mojžíš, Martin Hložek, Timon Hruboš, Tomáš Doležálek, Kevin Gaňa, Karolína Novosadová, Eliška Horáková, Ondřej Miko, Martin Hořínek, Matěj Rožnovský.

Trenér:  Jaroslav Hála.

Kategorie: FlorbalOrel