Vánoční florbalový turnaj – O pohár starosty Orla napsal již 19. díl. V pátek 29. prosince 2023 se v tělocvičně ZŠ Na Výsluní představilo 6 týmů v kategorii elévů (ročníky narození 2013 a mladší) na tradičním florbalovém turnaji O pohár starosty Orla.

Kromě dvou domácích výběrů Orla (kluci) a holky s označením (Mimiška), to byly dále florbalisté z Hluku, Kroměříže, Slavičína a Vyškova. A právě Vyškov nakonec v turnaji, který se hrál nejspravedlivějším systém každý s každým, nepoznal přemožitele, a podruhé za sebou si suverénně dokráčel pro vítězství.
Domácí Orel přišel o možnost skončit na stříbrné pozici v přímém souboji s Kozlem Kroměříž. Ačkoliv jeho hráči vystřelili na brodského brankáře velmi sporadicky, tak jim do branky spadlo opravdu vše. Konečné skóre vzájemného duelu 8:5, pak přisoudilo Kroměříži 2. místo, domácí výběr Orla se musel spokojit s bronzovými medailemi.
Čtvrté místo připadlo Hluku, který získal o bod více než pátý Slavičín.
Na 6. místě se umístnilo družstvo složené ryze z děvčat – Mimiška.


Výsledky všech zápasů turnaje:
Hluk – Mimiška 5:0, Slavičín – Orel UB 4:9, Vyškov – Kroměříž 8:0, Mimiška – Slavičín 1:7, Kroměříž – Hluk 10:0, Orel UB – Vyškov 2:7, Kroměříž – Mimiška 4:0, Vyškov – Slavičín 8:1, Hluk – Orel UB 0:5, Mimiška – Vyškov 0:11, Orel UB – Kroměříž 5:7, Slavičín – Hluk 2:6, Orel UB – Mimiška 11.1, Hluk – Vyškov 1:10, Kroměříž – Slavičín 4:5 pn.


Konečné pořadí turnaje:
1) Orel Vyškov 15 bodů
2) Kozel Kroměříž 10 bodů
3) Orel Uherský Brod (kluci) 9 bodů

4) Spartak Hluk 6 bodů
5) Snipers Slavičín 5 bodů
6) Mimiška (holky – Orel UB) 0 bodů


Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášení:
Brankář – Vojtěch Mozga (Kroměříž)
Nejlepší útočník – Jan Štroblík (Vyškov) autor 12 branek
Neužitečnější hráč (MVP) – Jakub Janečka (Slavičín) Dovednostní soutěž (v rychlosti vedení míčku na hrací ploše) vyhrál Jakub Rožnovský (Orel Uherský Brod).


Sestavy týmů Orel Uherský Brod:

Chlapci: V. Sedláček – P. Hloušek, I. Matušek, E. Žaigla, J. Rožnovský, M. Schenk, R. Divoký, R. Raštica, A. Jordánek, Š. Uher, V. Šuranský, A. Mikulčík.
Trenér: Marek Sedláček

Mimiška: S. Buráňová – N. Hálová, A. Boráňová, V. Boráňová, N. Matyášová, S. Matyášová, L. Divoká, B. Čechová, D. Stolářová.
Trenér: Jaroslav Hála. Turnaj se uskutečnil díky finanční podpoře města Uherský Brod. Petr Gabriel, Orel Uherský Brod
Kategorie: FlorbalOrel