Osm nejlepších družstev se utkalo v sobotu 30. dubna 2022 ve zbrusu nové sportovní hale v Kuřimi na finálovém turnaji Orelské ligy o mistrovský titul ve starších žácích.

Skupinu A ovládl Uherský Brod, který vyhrál všechny tři zápasy a připsal si 9 bodů a jasné skóre 12:3. Broďané nejprve udolali s čistým kontem jak Šlapanice 4:0, tak Rájec – Jestřebí 2:0. Až v závěrečném duelu s Ivančicemi museli otáčet nepříznivé skóre  0:2 na konečných 6:3. Právě tento obrat nastartoval uherskobrodské Orly k lepším výkonům do vyřazovacích bojů. Ty odstartovaly mnohými překvapujícími výsledky, kdy odpadával jeden favorit za druhým. To se však netýkalo Broďanů. Ti překvapení nedopustili a s přehledem přejeli SK Snipers Slavičín 10:0. V semifinále si přesvědčivě poradili také s brněnskými Řečkovicemi 6:1 a postoupili do finále. V něm nejprve inkasovali úvodní branku, aby si však sérií několika povedených akcí, které skončili gólem v soupeřově síti, dokráčeli pro zisk mistrovského titulu.  Nejlepším obráncem, a zcela jistě i nejlepším hráčem turnaje, byl vyhlášen obránce brodských Orlů Filip Hegr.

Spolu s vítězstvím v Orelské lize se Hegrovi a spol. podařilo dosáhnout také na titul ve Zlínském přeboru ČF. Kde za sebou v tabulce nechali Zlín, Kroměříž, Hluk, Bystřici pod Hostýnem, Valašské Meziříčí, Slušovice i Holešov.

Svěřenci trenérů Gabriela a Hadravy tak dokázali vyhrát obě soutěže – ve kterých startovali v sezóně 2021/2022 – a získat tak  „double“.

Sestava FbC Orel Uherský Brod – starší žáci:

Brankář: Vojtěch Pavelka – Filip Hegr (kapitán), Filip Štarha, Matěj Maslaňák, David Šmíd, Patrik Kouřil, Štěpán Hadrava, Adam Staš, Vojtěch Toral, Tomáš Doležálek, Zdeněk Jurásek, Antonín Tvrdoň.

Trenéři: Petr Gabriel, Václav Hadrava a Jaroslav Šmíd.

Komentář trenéra Petra Gabriela:

Je to velký úspěch zvláště v době, kdy se ze začátku sezóny ani pořádně nevědělo, zda nedopadne tato sezóna, stejně jako ty dvě předchozí, které zůstaly vlivem pandemie nedohrány. V týmu jsme měli na každém postu hráče, kteří dokázali rozhodnout zápasy, což se potvrdilo i v nejdůležitějším turnaji sezóny.  Když spočítám, že jsme v obou soutěžích (ČF i OFL) z 37 utkání pouze ve třech případech odešli poražení, a to mnohdy spíše virem než samotnými soupeři. Naše výkony rostly zápas od zápasu. Zisk obou titulů je pak zaslouženým vyústěním celé sezóny. Děkuji všem hráčům za skvělou reprezentaci našeho klubu.

Kategorie: FlorbalOrel