Orel uherský Brod zve na jubilejní 20. ročník cyklopoutě, které letos odstartuje na začátku srpna v Uherském Brodě. Cílem pouti pak bude pobřeží Jaderského moře v italské Aquilei.  

Současně bude cyklopouť v roce 2024 první ze dvou-ročníkového putování na kolech do Říma, kde po té v roce 2025 oslavíme jubileum Svatého roku.

V prvním díle našeho dvouročního putování nás čeká (v 9. etapách) jízda na kole přes území čtyř států. 

Termín cyklopouti je od pátku 2. do čtvrtku 15. srpna 2024.

V prvním díle našeho dvouročního putování nás čeká (v 9. etapách) jízda na kole přes území čtyř států.

Putovat budeme přes slovenské poutní místo Šaštín-Stráže, dále rakouské města a místa Schwechat, kde se nachází vídeňské letiště, dále Gloggnitz u známého Semmeringu,  přes město Bruck an der Mur, po té do zavítáme do Judenburgu, Sankt Veit an der Glan a Klagenfurtu. U Villachu se napojíme na proslulou cyklostezku Alpe Adria Radweg, která nás (přes spoustu tenulů, mostů a viaduktů) přivede až do italského města Gemona del Friuli. Poslední etapou (přes Udine) doputujeme do cíle letošní cyklopouti města AQUILEIA, které je pro své nesmírné historické bohatství zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Následující dny pak budou věnovány prohlídce jak Aquileii, tak odpočinku a koupání v Jadranském moři. Na pláže se pak vydáme na poloostrov Grado, který je s Aquileiou propojen 5 kilometrovým mostem přes moře, jehož součástí je i cyklostezka.

Každý účastník obdrží s originální cyklopoutnický dres, mapy (navigaci) „vyznačených“ etap k nahrání do svého mobilu, samolepku na kolo, dále je zajištěna strava (vždy snídaně a večeře), ekologický kelímek na pitný režim, a Poutní průkaz, reflexní prvek, organizační zabezpečení (servisní a zdravotní) a převoz batožin v doprovodném autobusu během celé cyklopoutě a cestu zpět i s převozem kola do ČR. Stejně jako na všech předchozích cyklopoutích bude opět součástí organizačního týmu zdravotní a servisní doprovod pro opravy kol. Zpět do ČR se dopravíme autobusy i s vleky na kola.

Tak jako všechny předchozí naše cyklopoutě, tak i 20. ročník je otevřen pro všechny věkové skupiny i pro ty, kteří s námi ještě nejeli.

Přihlašovat se je možné do 01.06.2024 nebo naplnění kapacity.

Další informace a on-line přihláška na webu www.cyklopoute.cz
https://forms.gle/apJPiGAty8UUP4cR7

Předběžný harmonogram

2/8Sraz účastníků v Uherském Brodě
SO3/8etapa Uherský Brod – Šaštín-Stráže 85 km
NE4/82. etapa Šaštín – Schwechat 100 km
PO5/83. etapa Schwechat – Gloggnitz 90 km
ÚT6/84. etapa Gloggnitz – Bruck an der Mur 80 km
ST7/85. etapa Bruck an der Mur – Judenburg 70 km
ČT8/86. etapa Judenburg – Sankt Veit an der Glan 90 km
9/87. etapa Sankt Veit an der Glan – Arnoldstein (přes Villach)75 km
SO10/88. etapa Arnoldstein – Gemona del Friuli 80 km
NE11/89. etapa Gemona del Friuli – Aquileia 70 km
PO12/8Pobyt v Aquileia (u Jaderského moře – Grado)
ÚT13/8Pobyt v Aquileia (u Jaderského moře – Grado)
ST14/8Pobyt v Aquileia (u Jaderského moře).
ČT15/8Návrat v ranních hodinách busem do ČR